I miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Młodzieży w Szachach

Dnia 29 września br. w Zespole Szkół w Smołdzinie odbył się drużynowy turniej szachowy na szczeblu powiatowym. Naszą gminę reprezentowały 3 drużyny. Drużyna z ZS w Korzybiu, drużyna z naszej szkoły, jak również drużyna z Gimnazjum w Kępicach. Niepubliczną Szkołę Podstawową w Przytocku reprezentowali uczniowie klasy szóstej: Michał Malcahn (kapitan), Michał Butkiewicz, Michał Ludwichowski, Aleksandra Rapta.

W zawodach powiatowych  biorą udział osoby, które na co dzień grają w klubach szachowych
i są na bardzo wysokim poziomie. W tym roku szkolnym w zawodach wzięło udział 7 zespołów z powiatu słupskiego. Pomimo zaciętej rywalizacji nasi zawodnicy wygrali wszystkie pojedynki szachowe, zdobywając komplet dużych punktów i uzyskali awans na szczebel półfinału wojewódzkiego, który odbędzie w Przechlewie.

Trzymamy mocno kciuki za naszych szachistów.

SONY DSC

SONY DSC