Kolejny rajd rowerowy za nami!

Już po raz szósty udało nam się zorganizować rajd rowerowy z Kępic do Przytocka połączony z festynem rodzinnym. Choć w niektórych momentach pogoda chciała nam przeszkodzić i pokropił deszczyk, to jednak nie powstrzymało nas przed dobrą zabawą.

Trasa rajdu wiodła pięknymi leśnymi ścieżkami, gdzie uczestnicy mogli podziwiać nasze krajobrazy. Na mecie rajdu każdy uczestnik otrzymał złoty medal. Tym razem w rajdzie wzięło udział 120 rowerzystów ze Szkoła Podstawowej z Kępic, ze Szkoły Podstawowej w Polanowie, Przytocku, z Sołectwa Płocko, Pustowo, Sołectwa Biesowice oraz Środowiskowy Dom Samopomocy z Przytocka. Podczas festynu również nie zabrakło atrakcji.  Na wszystkich chętnych czekały: darmowe „dmuchańce” – zamek do skakania i zjeżdżalnia. Mnóstwo konkursów, zabaw i gier podwórkowych. Dla wszystkich uczestników imprezy przygotowany był darmowy żurek, kiełbaska z grilla, lody i napoje. Dzieci biorące udział w konkursach otrzymały słodkie upominki, jak również nagrody m.in. w postaci zestawów szkolnych, przybory, piłki, różnego rodzaju gadżety. Można było nabyć przepyszne ciasto przygotowane przez naszych uczniów i ich rodziców. Podczas festynu odbył się dziecięcy turniej piłki nożnej, w którym I miejsce zajęła drużyna z SP w Polanowie, II miejsce drużyna z naszej szkoły-chłopcy z klasy VI, III miejsce również uczniowie z naszej szkoły-klasa IV, IV miejsce przypadło drużynie dziewcząt z SP w Polanowie. Zwycięzcom puchary i nagrody wręczył dyrektor szkoły Zdzisław Maciaszek.

W zabezpieczeniu trasy rajdu pomogli nam bardzo funkcjonariusze Policji z Komisariatu w Kępicach, jak również jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Kępic, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również Nadleśnictwu Warcino za pomoc w organizacji, za prelekcję na temat walorów  krajobrazowych i rekreacyjnych naszych lasów. Dziękujemy Środowiskowemu Domu Samopomocy z Przytocka za darmowy dowóz chętnych osób na festyn.

Impreza współfinansowana była ze środków Starostwa Powiatowego w Słupsku.