Oferta szkoły

Kilka słów o naszej szkole i przedszkolu…
SP Przytocko to przede wszystkim doskonała kadra. Każdy z nauczycieli ma kilka specjalizacji, wciąż podejmują oni działania warsztatowe, edukacyjne, szkoleniowe. Wyzwania przed którymi stoją, są ogromne. 20-sto osobowe grupy, kilku uczniów z orzeczeniami, to korelacja wymagająca od nauczycieli doświadczenia, cierpliwości i konkretnego działania. Trudności są, zdarzają się niemal codziennie, ale to one napędzają nas do dalszego twórczego działania. Wszyscy pracują równo, zgodnie, czasem do utraty tchu. Ale uśmiechy cieszą, radość dzieci, ich sukcesy. 

Dziecięce oczy z tęsknotą patrzą na wyczesane i wypielęgnowane konie (hipoterapia).  Są też inne zwierzaki. Tu każdy może mieć swojego przyjaciela. Kozy, bażanty, pawie, kury, perliczki, króliki, kaczki, gęsi, koty, psy (zooterapia). 

Terapia sensoryczna, wycieczki po zagrodach, codzienna pielęgnacja zwierząt nie są uczniom obce. W niedalekiej przyszłości ma tu być stajnia, przyrodnicza  altanka edukacyjna, oczko wodne dla kaczek, ścieżki, ogródki ziołowe. 5 nowych sal przedszkolnych napawa dumą i radością. Pod koniec października przedszkolaki zdobyły swój własny kąt. 

Dzieci do szkoły dowozimy nowiutkimi autobusami. Wykonaliśmy remont stołówki, wybudowaliśmy profesjonalne boisko sportowe, wyposażyliśmy salę do integracji sensorycznej, cały czas dokupujemy nowe pomoce edukacyjne, organizujemy wyjazdy, wycieczki. 

A czego pragniemy dzisiaj?
Dalszego kreatywnego rozwoju, sprawnej organizacji i edukacyjnych sukcesów swoich podopiecznych. Uczniowie i rodzice mówią nam, że się uda. Dzieci jest w końcu coraz więcej. Kępice, Miastko, Polanów, Żydowo to gminy, z którymi szkoła współpracuje. Uczniowie dojeżdżają z daleka, nie zważając na czas, odległości, utrudnienia, poranne wstawanie. Wiedzą, że warto, bo szkoła naprawdę jest inna, bardziej współczesna, przyszłościowa, wyzwolona. Tu głębiej zerka się w serca uczniów. Wiemy o nich niemalże wszystko, znamy ich problemy, bolączki, utarczki, depresje, marzenia. Rozmawiamy z rodzicami, opiekunami i samymi dziećmi. Martwimy się o każdego z osobna. To jest klucz tej szkoły. Edukacja bez dobrego wsparcia psychicznego nie ma przyszłości.

Rytmika, logorytmika, chór, zajęcia instrumentalne, zielona szkoła, szachy, zajęcia artystyczne, sensoplastyka, fizykoterapia, rewalidacja, terapia, logopedia, pomoc pedagoga, psychologa,  to codzienne składowe zajęć naszych uczniów. Są konkursy, wycieczki, wizyty, współpraca ze środowiskiem. 

Drzwi szkoły otwarte są dla każdego. Wizyty gości mile są tu widziane. Przepustką do tego pięknego, dziecięcego świata jest szlachetne i dobre serce. Nie wierzycie, że nauka może być prawdziwą pasją? Odwiedźcie koniecznie mury naszej małej, rodzinnej placówki.