Wycieczka do Parku „Owadogigant”

Dnia 04 maja uczniowie klasy IV i V z wychowawcami p. Wojciechem Wasilewskim oraz p. Adrianą Opielą wybrali się na wycieczkę edukacyjno-przyrodniczą do Parku Owadów „Owadogigant”, który mieści się w Lubnicy. Park otoczony jest dziką przyrodą, wzgórzami i gęstymi lasami. Zajęcia rozpoczęły się od zwiedzania ścieżki przyrodniczej, na której pani przewodnik z zainteresowaniem opowiadała dzieciom o każdym napotkanym na ścieżce okazie. Dzieci dowiedziały się, jak zbudowane są owady, czym się odżywiają i jak wyglądają w „mega” powiększeniu. Bardzo duże zainteresowanie wzbudził np.: jedwabnik i modliszka diabelska. Po zajęciach wiedzowych dzieci szukały owadzich skarbów zakopanych w piasku, płukały wodę w poszukiwaniu złota, strzelały z łuków, jeździły na gokartach. Dużą atrakcją dla uczniów były także dmuchane zjeżdżalnie, mini park linowy oraz wykopalisko skorpiona, którego dzieci musiały odkopać z piasku. Po wspólnej zabawie był czas na pyszny obiad. Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń.